Search

RESULTS; Gray IV, Spurway, Dubois and Fewchuk capture Night #2 Feature Wins


PRECISION FORESTRY MODIFIED DIVISION

Fast Qualifier 27 Tim Aho 14.220

Dash

1. 24JR Buddy Gray IV 2. 43 Cody MacLean 3. 90 Jay Plaumbo 4. 27 Tim Aho

Heat #1

1. 75 Dennis Aho 2. 84 Mark Laakso 3. 11 Leila Uhlman 4. 56x Mike Babcock 5. 77D Todd Davidson

Heat #2

1. 27 Kyle Jarrett 2. 6 Daniel Loshaw 3. 01 John Ross 4. 34 Tyler Rye 5. 57 John Stark

Heat #3

1. 43 Cody MacLean 2. 24JR Buddy Gray IV 3. 90 Jay Palumbo 4. 43M BJ Marcoux 5. 7 Josh Ware 6. 27 Tim Aho

Feature (40 Laps)

1. 24JR Buddy Gray IV 2. 90 Jay Palumbo 3. 27 Tim Aho 4. 7 Josh Ware 5. 43M BJ Marcoux 6. 27 Kyle Jarrett 7. 84 Mark Laakso 8. 01 John Ross 9. 57 John Stark 10. 77D Todd Davidson 11. 6 Daniel Loshaw 12. 56x Mike Babcock 13. 11 Leila Uhlman 14. 43 Cody MacLean 15. 34 Tyler Rye 16. 75 Dennis Aho

ABC STOCK CARS A-DIVISION

Fast Qualifier

32 Mike Fox 15.110

Dash

1. 5 Jason Praysner 2. 0 Keenan Spurway 3. 68 Tony Rankin 4. 32 Mike Fox

Heat 1

1. 01 Jerry Ross 2. 100 Ron Raynor Jr. 3. 1 Mike Schwartz 4. 42 Shawn Greeley 5. 19 Grant Howard 6. 29 John Carter 7. 4Q2 Casey Nutt

Heat 2

1. 5 Jason Praysner 2. 0 Keenan Spurway 3. 32 Mike Fox 4. 68 Tony Rankin 5. 36 Paul Fox 6. 88 Gerald Archer 7. 13x Dave King

Feature (25 laps)

1. 0 Keenan Spurway 2. 68 Tony Rankin 3. 5 Jason Praysner 4. 01 Jerry Ross 5. 100 Ron Raynor Jr. 6. 42 Shawn Greeley 7. 1 Mike Schwartz 8. 29 John Carter 9. 19 Grant Howard 10. 36 Paul Fox 11. 32 Mike Fox 12. 88 Gerald Archer 13. 13x Dave King

ABC STOCK CARS B-DIVISION

Fast Qualifier

26 Buddy Palahnuk 15.990

Dash

1. 25 Larry Young Sr. 2. 34 Brian Dubois 3. 20 Tod Ferguson 4. 26 Buddy Palahnuk

Heat 1

1. 18 Greg Matheny 2. 09 Steve McDonald 3. 2 John Lowery II 4. 21 George Miller 5. 6T9 Joey Harper

Heat 2

1. 34 Brian Dubois 2. 20 Tod Ferguson 3. 25 Larry Young Sr. 4. 26 Buddy Palahnuk 5. Chris Toms

Feature

1. 34 Brian Dubois 2. 25 Larry Young Sr. 3. 26 Buddy Palahnuk 4. 20 Tod Ferguson 5. 21 George Miller 6. 44 Chris Toms 7. 18 Greg Matheny 8. 4Q2 Casey Nutt 9. 2 John Lowery II

Did not start - 09 Steve McDonald, 6T9 Joey Harper

FOUR CYLINDER DIVISION

Fast Qualifier

88 Dean Eggart 17.240

Dash

1. 99 Rebecca Fewchuk 2. 52 Jon Diodati 3. 15 Don Dangler III 4. 88 Dean Eggart

Heat

1. 3 Brent Fewchuk 2. 99 Rebecca Fewchuk 3. 52 Jon Diodati 4. 88 Dean Eggart 5. 42 Kyle Clement 6. 8 Jack Wieman 7. 15 Don Dangler III

Feature

1. 3 Brent Fewchuk 2. 99 Rebecca Fewchuk 3. 52 Jon Diodati 4. 8 Jack Wieman 5. 42 Kyle Clement 6. 88 Dean Eggart

Did not start - 15 Don Dangler III


0 views

E-Mail:  racekinross@gmail.com   Phone/Text:  906-203-1621 (Gerry)

LIKE us on Facebook  |  FOLLOW us on Twitter